Preposlať Čo je to Wi-Fi?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Čo je to Wi-Fi?

08.06.2007 | Jakub Jáchym | Slovník pojmov | Komentárov: 0 |

Wi-Fi: WIreless FIdelity - označenie pre bezdrôtové LAN siete. Používajú sa k prepojeniu počítačov a ďalšej elektroniky, alebo k prístupu na internet pomocou tzv. Hot Spotov.

Wi-Fi: WIreless FIdelity - označenie pre bezdrôtové LAN siete. Používajú sa k prepojeniu počítačov a ďalšej elektroniky, alebo k prístupu na internet pomocou tzv. Hot Spotov. Wi-Fi (alebo tiež Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi) je štandard pre lokálne bezdrôtové siete (Wireless LAN, WLAN) a vychádza zo špecifikácie IEEE 802.11. Názov Wi-Fi je slovná hračka voči Hi-Fi (tzn. analogicky k high fidelity – „vysoká vernosť“ by sa dala chápat ako skratka k wireless fidelity – „bezdrôtová vernosť“, názov však v skutočnosti skratkou nie je.

Čo je to Wi-Fi?

Pôvodným cieľom Wi-Fi sietí bolo zaisťovať vzájomné bezdrôtové prepojenie prenosových zariadení a ďalej ich pripájanie na lokélne (napr. firemné) siete LAN. S postupom času však začal byť silný potenciál tejto technológie využívaný aj k bezdrôtovému pripojeniu do siete Internet v rámci rozsiahlejších lokalít. Pomalé počiatočné rozširovanie Wi-Fi technológie bolo prudke akcelerované jej integráciou do mobilnej platformy Centrino spolačnosti Intel. Nielen vďaka nej sa tak Wi-Fi stala štandardní súčasťou mobilných počítačov. Wi-Fi se rozšírilo hlavne vďaka využívaniu bezlicenčného pásma, čo má negatívne dôsledky vo forme silného zarušenia príslušného frekvenčného rozsahu a ďalej častých bezpečnostných incidentov. Čiastočnou evolúciou a pokračovaním Wi-Fi je budovaná bezdrôtová technológia WiMAX, ktorá bude slúžiť predovšetkým k poskytovaniu bezdrôtového pripojenia k sieti Internet v rámci rozsiahlych mestských lokalít.

Čo je to Wi-Fi?

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 9

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Čo je to Wi-Fi?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.